NoteCase - en to ca translation catalogue (153 entries)

en: Document has been modified! Do you want to save it?
ca: El document s'ha modificat! El vols guardar?

en: Open document
ca: Obre el document

en: NoteCase document (*.ncd)
ca: Document de NoteCase (*.ncd)

en: NoteCase encrypted document (*.nce)
ca: Document encriptat de NoteCase (*.nce)

en: All files (*)
ca: Tots els fitxers (*)

en: File %s already exists! Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer %s ja existeix! El vols sobreescriure?

en: Warning: .hnc format does not support hyperlinks!
ca: Advertiment: el format hnc no suporta enllaços!

en: Current document has to be closed in order to open help document!
    Do you wish to proceed?
    
    (Note that if you choose to proceed you'll be prompted to save current document changes)
ca: El document actual s'ha de tancar per a poder obrir el document d'ajuda!
    Vols continuar?
    
    (Si esculls continuar tindràs l'opció de guardar els canvis al document actual)

en: Failed to save the file!
ca: El desat del fitxer ha fallat!

en: New node
ca: Node nou

en: Import from file
ca: Importa des de fitxer

en: NoteCenter document (*.hnc)
ca: Document de NoteCenter (*.hnc)

en: Gjots2 document (*.gjots2)
ca: Document Gjots2 (*.gjots2)

en: Sticky Notes document (*.xml)
ca: Document 'Sticky Notes' (*.xml)

en: No selected node!
ca: Cap node seleccionat!

en: Error: Search text is empty!
ca: Error: El texte de cerca està buit!

en: No more results found!
ca: No s'han trobar més resultats!

en: This node contains the keyword!
ca: Aquest node conté la paraula clau!

en: Reached end of the document! Continue searching from the start?
ca: S'ha assolit el final del document! Continuar cercant des del començament?

en: Search done!
ca: Cerca acabada!

en: Do you want to reload the document and lose your possible changes?
ca: Vols actualitzar el document i perdre els possibles canvis?

en: Document has not been saved yet!
ca: El document encara no ha estat guardat!

en: No Node selected
ca: Cap node seleccionat

en: Autosave file found! Do you want to load it?
ca: S'ha trobat un fitxer de desament automàtic! El vols carregar?

en: No text selection!
ca: La selecció no té text!

en: Link Wizard
ca: Auxiliar d'enllaç

en: Add
ca: Afegir

en: Remove
ca: Extreu

en: Close
ca: Tancar

en: HTML file (*.html)
ca: Fitxer HTML (*.html)

en: Text file (*.txt)
ca: Fitxer de text (*.txt)

en: Selected branch
ca: Node seleccionat

en: Selected node only
ca: Només el node seleccionat

en: Entire document
ca: Document sencer

en: Export
ca: Exporta

en: Document source:
ca: Font del document:

en: File format:
ca: Format del fitxer:

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: Save
ca: Desa

en: Select export file
ca: Escull el document d'exportació

en: You must define the export file name!
ca: Has de definir el nom del fitxer d'exportació

en: Save document
ca: Desa el document

en: _Save
ca: _Desa

en: Node title/contents
ca: Títol del node/continguts

en: Node keywords
ca: Paraules clau del node

en: Find
ca: Cerca

en: Search target:
ca: Objectiu de la cerca:

en: Direction:
ca: Direeció:

en: Up
ca: A dalt

en: Down
ca: A baix

en: Case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Find what:
ca: Que cerques:

en: Replace with:
ca: Reemplaça amb:

en: _Find next
ca: Cerca se_güent

en: _Replace
ca: R_eemplaça

en: Replace _All
ca: Reemplaça _tots

en: Done!
    
    %d string instances were replaced!
ca: Fet!
    
    S'han reemplaçat %d instàncies de la cadena!

en: Insert Node
ca: Inserta node

en: Insert Child Node
ca: Inserta un node fill

en: Delete Node
ca: Suprimeix Node

en: Rename Node
ca: Canvia el nom del node

en: Move Node
ca: Mou el node

en: Expand All
ca: Expandeix del tot

en: Collapse All
ca: Reduir-ho tot

en: Node Properties
ca: Propietats del node

en: Link wizard
ca: Auxiliar d'enllaç

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Are you sure you want to delete history list?
ca: Estàs segur de voler borrar l'historial?

en: OK!
ca: D'acord!

en: Loading aborted by user!
ca: Càrrega interrumpuda per l'usuari!

en: File not found!
ca: El fitxer no s'ha trobat!

en: Invalid document password!
ca: La contrasenya del document és invàlida!

en: Unsupported document format!
ca: Aquest format de document no està admès!

en: Error when parsing document (bad formatting)!
ca: Error al analitzar el document (mala formatació)!

en: Failed to load the file!
ca: La càrrega del fitxer ha fallat!

en: Unknown error!
ca: Error desconegut!

en: Link Properties
ca: Propietats de l'enllaç

en: Link text:
ca: Text de l'enllaç:

en: Link type:
ca: Tipus d'enllaç:

en: Target file or URL:
ca: Fitxer objectiu o URL:

en: Another NoteCase instance detected! Exiting!
ca: S'ha detectat una altra instància de NoteCase! Sortint!

en: New
ca: Nou

en: Open
ca: Obre

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Cut
ca: Talla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Delete
ca: Esborra

en: Help
ca: Ajuda

en: Please enter the password for file
ca: Si us plau, entra la contrasenya pel fitxer

en: _File
ca: _Fitxer

en: _New
ca: _Nou

en: _Open
ca: _Obre

en: Save _As
ca: _Anomena i desa

en: Re_load
ca: Actua_litza

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Delete
ca: Es_borra

en: _Find
ca: _Cerca

en: Find _Next
ca: Cerca el _següent

en: _Options
ca: _Opcions

en: _View
ca: _Vista

en: _Help
ca: A_juda

en: _Show help
ca: _Mostra l'ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en:  - Clear list -
ca:  - Borrar la llista -

en: Keyword must not contain ";" character!
ca: La paraula clau no pot contenir el caràcter ";"!

en: This keyword was already added for this node!
ca: Aquesta paraula clau ja existeix per aquest node!

en: Title:
ca: Títol:

en: Created:
ca: Creat:

en: unknown
ca: desconegut

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Icon:
ca: Icona:

en: None
ca: Cap

en: Internal
ca: Intern

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Preview:
ca: Visualització prèvia:

en: Tags:
ca: Marcadors:

en: Mark node as finished
ca: Marca el node com acabat

en: XPM icon file (*.xpm)
ca: Fitxer d'icona XPM (*.xpm)

en: You must restart NoteCase for this change to take effect!
ca: Has de reiniciar NoteCase per a que aquest canvi tingui efecte!

en: Options
ca: Opcions

en: Start at logon
ca: Inicia en l'inici de sessió

en: Maximize on startup
ca: Maximitza a l'engegada

en: Allow single instance only
ca: Permetre una sola instància

en: Reload last used document
ca: Actualitza el darrer document utilitzat

en: Register document formats
ca: Registre els formats del document

en: Restore last position/size
ca: Restaura la darrera posició/mida

en: Startup
ca: Inicialització

en: Tree font:
ca: Font de l'arbre:

en: Text font:
ca: Font de text:

en: Language:
ca: Llenguatge:

en: Wrap text
ca: Ajusta el texte

en: Minimize to tray
ca: Minimitza a la safata

en: Display
ca: Visualització

en: seconds
ca: segons

en: Password
ca: Contrasenya

en: Please enter the password:
ca: Si us plau, entra la contrasenya:

en: Restore
ca: Restaura

en: Quit
ca: Surt

en: Import
ca: Importa

en: Copy Branch Structure
ca: Copia l'estructura de la Branca

en: Open file
ca: Obre fitxer

en: Save file
ca: Desa el fitxer
